Domowa mrożona herbata na upały

wtorek, 7 lipca 2015

W gorące dni nie chce się kompletnie nic. Gdy skwar leje się z nieba, w zasięgu wzroku nie ma ani jednej chmurki, a wiatr praktycznie nie wieje, jedynym ratunkiem jest picie dużej ilości płynów. Najlepiej mocno schłodzonych. Ja zazwyczaj wybieram po prostu zwykłą wodę, ale w chwilach gdy mam ochotę na coś orzeźwiającego przygotowuję właśnie mrożoną herbatę z owocami. Nigdy nie kupuję gotowych "ice tea" głównie dlatego, że tak na prawdę herbaty one nie przypominają w smaku, a poza tym są okropnie słodkie. Dlatego przygotowuję swoją własną wersję tego napoju, bo mrożona herbata to na prawdę świetny, domowy sposób na orzeźwienie swojego ciała!  Do mojej herbaty można dodać dowolne owoce, których latem nie powinno zabraknąć w żadnym domu!
Domowa ice tea - idealna na upał

Składniki:
2 łyżki liściastej zielonej herbaty
1,5 l wody,
1 pomarańcza z ekologicznej uprawy,
100-150 g malin,
sok z 1/2 cyrtyny,
kilka plastrów cytryny z ekologicznej uprawy,
lód w kostkach.


Przygotowanie:

  1. W czajniku zagotować wodę. Odstawić. Gdy woda nieco ostygnie zaparzyć zieloną herbatę, najlepiej z użyciem sitka. Gdy wywar "naciągnie" liście wyciągnąć, a herbatę odstawić do ostygnięcia. Ostudzoną przelać do dzbanka.
  2. Przygotować owoce - pomarańczę i cytrynę umyć / wyszorować (jeśli nie są z ekologicznej uprawy umyć je dokładniej), po czym pokroić ją w plastry, a te następnie w ćwiartki lub połówki.
  3. Maliny przemyć pod bieżącą wodą.
  4. Do ostudzonej herbaty wrzucić owoce, wlać lub wcisnąć sok z cytryny i zamieszać. Przy użyciu folii aluminiowej zakryć dzbanek i wstawić do lodówki.
  5. Podawać z kostkami lodu.
Smacznego!Lekkie i szybkie dania na upalne dni

No Comments Yet, Leave Yours!